מה ההבדל בין אתר איקומרס לחנות פיזית?

חנות אונליין

כשמשווים אתר איקומרס (מסחר אלקטרוני) לחנות פיזית (קמעונאות), אנשים רוצים לדעת כיצד שני אלה נבדלים זה מזה. שני המדיומים כוללים מכירת מוצר מעסק ליחיד, רק ש:

קמעונאות היא מכירת מוצרים בחנויות פיזיות, בין אדם לאדם, או באמצעות דיוור ישיר, ואילו מסחר אלקטרוני עוסק במכירת מוצרים אך ורק דרך אתרי אינטרנט ו/אפליקציות.

עסקים רבים משלבים אתר איקומרס עם חנויות פיזית. בואו נלמד יחד על ההבדלים ביניהם:

 

איקומרס vs חנות פיזית: חוויית הקנייה

 

אינטראקציה עם מוצרים

חנות פיזית: אנחנו יכולים לבחון מוצרים בעצמנו כדי לקבוע אם הם מתאימים לצרכים שלנו. זה מקל עלינו לקבל החלטות רכישה.

אתר איקומרס: אנחנו צריכים לסמוך על תמונות וסרטונים כדי ללמוד על מוצרים. האינטראקציה עם מוצרים היא מאתגרת מכיוון שאנו לא יכולים לגעת בהם פיזית. עם תמונות, סרטונים ותכונות אינטראקטיביות באיכות גבוהה, כמו תצוגות של 360 מעלות וכדומה, עסקים יכולים לתת לנו חווית מוצר אינטראקטיבית לחלוטין.

רכישת מוצרים

חנות פיזית: אפשר להשיג מוצרים באופן מיידי. בחנויות אלה, כל שעלינו לעשות הוא ללכת בחנות, למצוא את המוצר ולרכוש אותו. זה מאפשר לנו לקבל סיפוק מיידי כי כך אנחנו מצליחים להשיג את מה שאנו צריכים באותו הרגע.

אתר איקומרס: לוקח למוצרים זמן להגיע אלינו. חברות מסוימות כמו אמזון מציעות משלוח של יומיים (בארה"ב בלבד) כדי לזרז את תהליך קבלת המוצרים שאנו מעוניינים בהם במהירות המירבית. בהתאם למוצר ולצורך, רבים מאיתנו מוכנים להמתין עד שהמוצר יגיע אלינו מפני שזה מאפשר לנו לקנות ולהישאר בבית.

אפשרויות רכישה

חנות פיזית: אפשר לקנות רק בשעות הפעילות של החנות. אם יש לכם חנות פיזית בלבד, זה מגביל את החלון שבו אתם יכולים לעשות עסקים שלכם לפרקי זמן מסוימים.

אתר איקומרס: אפשר לקנות 24 שעות ביממה. אנחנו יכולים לחפש מוצרים בלי לחץ ולרכוש אותם בזמן שנוח לנו.

שירות לקוחות

חנות פיזית: אפשר לדבר ישירות עם עובדים בחנות. היכולת לדבר ישירות עם עובד בזמן הקניות בחנות היא אפשרות נהדרת. כך אנו יכולים לקבל תשובות בדיוק כשאנחנו זקוקים להן.

אתר איקומרס: אפשר לדבר עם נציגים בשעות שבהן יש שירות לקוחות, ועם צ'אט-בוטים אחרי שעות הפעילות. כששירות הלקוחות אינו זמין, הצ'אט-בוטים עוזרים לנו לקבל תשובות לשאלות בסיסיות.

נוסעים לקניות

חנות פיזית: הגעה לחנות דורשת כניסה לרכב ונסיעה. חלק מאיתנו לא רוצה לנסוע או שאין לנו זמן ללכת לחנות במסגרת שעות הפעילות.

אתר איקומרס: אפשר להישאר בבית ולרכוש מוצרים. אנחנו יכולים לעשות קניות מהמחשב, הטלפון והטאבלט שלנו בנוחות ביתנו. בנוסף, איננו צריכים לדאוג להגיע לחנות במסגרת שעות הפעילות.

מציאת מוצרים

חנות פיזית: לוקח זמן למצוא מוצרים, ואנו עשויים להזדקק לעזרה מעובדים.

אתר איקומרס: אפשר לחפש בקלות מוצרים שאנחנו מעוניינים בהם. קל הרבה יותר לאתר את המוצרים הדרושים לנו. יש לנו יכולת להקליד את שם המוצר בסרגל החיפוש ולמצוא אותו במהירות.

זמן

חנות פיזית: לוקח זמן לעשות קניות. בעולם סואן והומה, זמן הוא קריטי עבורנו הקונים. חלונות ראווה של חנויות בדרך כלל גורמים לנו להשקיע יותר זמן במעברים כדי למצוא את המוצרים שאנחנו צריכים. לוקח גם יותר זמן להשוות מחירים ותכונות בין הפריטים השונים.

אתר איקומרס: אפשר לקנות במהירות וביעילות. אנו הצרכנים יכולים לחפש את המוצרים הדרושים לנו, להוסיף אותם לעגלת הקניות ולשלם. קל ויעיל לרכוש כך את מה שאנו צריכים.

מילה אחרונה ממני

אם אתם עומדים לפתוח אתר קניות מקוון או שיש לכם חנות פיזית ואתם מעוניינים באתר כזה שיעבוד במקביל, אתם צריכים סיוע בתהליך המורכב למדי הזה כדי לוודא שהבחירות שלכם חכמות ונכונות מהרגע הראשון.

אני מזמין אתכם להתייעץ איתי בחינם לגבי העסק שלכם, אז צרו איתי קשר בכל דרך שנוחה לכם!

מיתוג חברה

מיתוג טוב, עסק טוב – מיתוג רע, עסק רע

קח שעה ותבין את חשיבות המיתוג
וכיצד הוא משפיע על העסק שלך

אהבת את המאמר? איזה כיף! אשמח אם תבחר/י לשתף :) ​

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עוד מהבלוג

פרילנסר או משרד פרסום

משרד מיתוג או פרילנסר: מה עדיף?

לעתים קרובות, לפני שלקוחות יודעים משהו על עסק, הם מכירים את הלוגו שלו. זה "הרושם הראשוני" של עולם העסקים, ואתם רוצים שהוא יהיה מושלם כך

עיגול-צור-קשר

בטח יש לך בראש הרבה שאלות,
הנה שלוש מהם:

1. כמה זה יעלה לי?
2.כמה זמן זה יקח?
3. מה תהיה איכות העבודה?

1. כמה זה יעלה לי?     2.כמה זמן זה יקח?     3. מה תהיה איכות העבודה?

אנחנו יכולים לענות לך רק על אחת, זה יהיה מדהים! אתה מוזמן ליצור איתנו קשר ונענה לך על השאלות האלו וכן על שאלות נוספות, תוך 12 שעות הקרובות.

עיגול-צור-קשר

בטח יש לך בראש הרבה שאלות,
הנה שלוש מהם:

1. כמה זה יעלה לי?
2.כמה זמן זה יקח?
3. מה תהיה איכות העבודה?

1. כמה זה יעלה לי?     2.כמה זמן זה יקח?     3. מה תהיה איכות העבודה?

אנחנו יכולים לענות לך רק על אחת, זה יהיה מדהים! אתה מוזמן ליצור איתנו קשר ונענה לך על השאלות האלו וכן על שאלות נוספות, תוך 12 שעות הקרובות.